Кліматичні умови та навколишнє середовище безпосередньо впливають на стан ваших меблів, на зовнішній вигляд, якісні та експлуатаційні характеристики. Для того, щоб уникнути прискореного старіння лакофарбового покриття, деформації та короблення дерев'яних елементів, необхідно оберігати меблі від надмірного впливу таких факторів як світло, вологість, температура.

Світло

Забороняється розміщувати джерело внутрішнього освітлення приміщення ближче, ніж за 20 сантиметрів від  деталей меблів, оскільки це може викликати зміну кольору виробу, розсихання дерев'яних елементів.

Слід уникати тривалого потрапляння прямих сонячних променів на меблі, оскільки тривала дія інтенсивного світла на деякі ділянки може викликати зміну кольору на цих ділянках.

Вологість

Рекомендована відносна вологість приміщення, де експлуатуються меблі 50-70%. Не слід підтримувати умови вкрай високого або вкрай низького значення відносної вологості, згодом це може призвести до деформації елементів меблів (розбухання, зсихання, розшарування).

Щоб не допустити  подібних наслідків рекомендується використовувати зволожувачі та осушувачі повітря для підтримання нормального значення відносної вологості в приміщенні.

Температура

Рекомендована температура для експлуатації меблів:  +18оС+25оС. Мінімально допустима температура на короткий термін: +15 оС.

Не допускається розташовувати деталі меблів ближче 1м від джерела тепла (у тому числі і опалювальних приладів). Слід уникати попадання на деталі меблів предметів, нагрітих до температури понад 50оС (праски, сковороди та ін.).

Не рекомендується піддавати меблі тривалому впливу гарячого повітря (нещільно закрита духовка, тривалий час розігріта плита, випромінювання ламп розжарювання). Це може призвести до тріщин на масиві та відшаровування матеріалів поверхонь каркасів та фасадів.

Догляд

Не допускається вплив на меблі хімічно активних рідин (концентрованих лугів, кислот, розчинників тощо). Навіть короткочасний вплив таких рідин може завдати шкоди не тільки меблевим поверхням та механізмам, а й вашому здоров'ю.

У зв'язку з тим, що багато засобів для чищення містять концентровані, хімічно активні речовини або абразиви (жорсткі вкраплення), догляд за меблями повинен проводитися тільки з використанням спеціальних засобів для догляду за меблями.

Для видалення бруду та вологи з поверхні меблів, необхідно використовувати м'яку тканину (плюш, фланель тощо) або спеціальні ганчірки для догляду за меблями. Не дозволяється використовувати ганчірки та тканину, що містять абразивні елементи, це може призвести до пошкодження лакофарбового шару.

Рекомендується не залишати забруднення на поверхнях меблів на тривалий термін (до 10хв), це може призвести до утворення стійких плям.

Після певного періоду експлуатації деякі механічні частини меблів (петлі, кріплення підйомних механізмів, ящиків) можуть втратити оптимальне регулювання та мастило, виконані під час установки меблів. Їхня належна робота забезпечується шляхом своєчасного регулювання петель, або змащування направляючих рейок парафіном або схожими за властивостями засобами. У разі ослаблення вузлів різьбових з'єднань необхідно періодично підтягувати їх.

Протирати дерев'яні вироби слід у напрямку структури волокон деревини , це дозволить чистити, не забиваючи дрібні канавки структури масиву.

Забороняється мити рясно водою вироби з масиву. Допускається очищення поверхонь за допомогою вологої ганчірки, змоченої в розчині нейтрального рідкого мила. Після вологої обробки необхідно одразу протерти насухо. Потраплення надлишкової вологи через сполучні шви всередину виробу може викликати мікротріщини, щоб цього не сталося достатньо протерти насухо. Не можна допускати висихання жирних плям та інших сильних забруднень на поверхні фасаду. Їх слід відразу видалити, інакше на поверхні можуть утворитися непереборні пошкодження.

Поверхні з натурального дерева слід оберігати від ударів, механічних пошкоджень, впливу гострих предметів. Не допускати тертя з металевими предметами інтер'єру.

Кліматичні умови та навколишнє середовище безпосередньо впливають на стан ваших меблів, на зовнішній вигляд, якісні та експлуатаційні характеристики. Для того, щоб уникнути прискореного старіння лакофарбового покриття, деформації та короблення дерев’яних елементів, необхідно оберігати меблі від надмірного впливу таких факторів як світло, вологість, температура.